Informacje o nas

Przedszkole mieści się w wolno stojącym budynku, w centrum Będzina.

Posiadamy nowoczesny plac zabaw dla dzieci, który sąsiaduje z drugim gminnym placem zabaw.

Do przedszkola przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat z terenu Gminy Będzino. Posiadamy 84 miejsca w czterech oddziałach.

Przedszkole posiada do dyspozycji dzieci cztery sale dydaktyczne i salę gimnastyczno – rytmiczną. Placówka jest bardzo dobrze wyposażona w sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych, pomoce dydaktyczne, kąciki tematyczne, zabawki, gry i klocki wspomagające rozwój dziecka. Przedszkole jest przyjazne, otwarte na potrzeby dzieci, uwzględniające rozwój aktywności twórczej dziecka oraz zagadnienia związane z bezpiecznym, zdrowym trybem życia. Posiadamy kwalifikacje do pracy z dzieckiem o specyficznych potrzebach edukacyjnych.

Systematycznie organizowane są koncerty muzyczne, goszcząc artystów Filharmonii z Koszalina, wyjazdy do teatru i kina w Koszalinie. Wyjeżdżamy do Muzeum w Koszalinie, placu rozrywki w Kołobrzegu i Koszalinie. Organizujemy też wycieczki w obrębie naszego regionu.

Placówka promuje swoją działalność w środowisku lokalnym i ogólnopolskim. Bierzemy udział w różnego rodzaju konkursach: gminnych, powiatowych i ogólnopolskich.

Odbywa się ciągła współpraca z placówkami oświatowymi i instytucjami, m. in. Przedszkolem Samorządowe w Mścicach, Przedszkolem nr 15 i 21 w Koszalinie, Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Koszalinie, Szkołą Podstawową w Łeknie i Zespołem Szkół w Tymieniu, Gminną Biblioteką Publiczną w Będzinie oraz Gminnym Domem Kultury w Będzinie.

Wspólnie z Radą Rodziców pozyskujemy sponsorów celem podniesienia jakości wyposażenia naszego przedszkola.

Do grona naszych przyjaciół, a tym samym sponsorów możemy zaliczyć: Piekarnia „Bajgiel” - Będzino, ZPU K. Parol – Mścice, Firma „Baja” - Będzino, GS Będzino, „Mrożonki” - J. Z. Naszydłowscy – Strzeżenice, Sklep „Mikrus” M. Kwiatkowski – Będzino.